UPM Raflatac recykling, kompostowanie, ekologia…
Czy potrafisz sobie wyobrazić świat, w którym opakowania z tworzyw sztucznych nadają się w 100% do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania? Raflatac robi kolejny kluczowy krok w kierunku osiągnięcia takich celów.
W obliczu tylu wyzwań ludzkość potrzebuje więcej niż odważnych myślicieli i odważnych decydentów. Wymaga to również od graczy zespołowych, którzy rozumieją, że współpraca daje dodatkową siłę i możliwości, które umożliwiają wspinanie się nawet na najwyższe możliwe szczyty. Nasza wizja przyszłości obejmuje właśnie to – ciężką pracę, poświęcenie i współpracę dla większego dobra.
Nowa ekonomia tworzyw sztucznych
Wydaje mi się, że to większe dobro to świat, w którym odpady z tworzyw sztucznych nie stanowią już problemu. W UPM Raflatac od wielu lat dążymy do tego, aby przemysł opakowań był bardziej zrównoważony. Ale teraz robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ulepszyć nasze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i spełnić naszą obietnicę oznaczenia mądrzejszej przyszłości poza skamielinami.
Wraz z wieloma innymi interesariuszami z branży nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Ellen MacArthur, aby przyłączyć się do inicjatywy Nowej Gospodarki Tworzyw Sztucznych. Jego celem jest całkowite ponowne wyobrażenie sobie, jak produkujemy, wykorzystujemy i ponownie wykorzystujemy tworzywa sztuczne, i zaczynamy od przedmiotu codziennego użytku – opakowania. W ramach tej inicjatywy przejdziemy do gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu. W praktyce oznacza to przejście od wysokiego zużycia surowców do masowej produkcji szybko odrzucanych opakowań w kierunku wykorzystania materiałów wielokrotnego użytku, recyklingu lub kompostowania. Zapewnią to, że więcej tworzyw sztucznych będzie w obiegu, a tym samym zmniejszy się ilość odpadów. Być może zastanawiasz się, jak to wszystko zrobić?
Trzy sposoby osiągania ambitnych celów
Przede wszystkim podejście to dotyczy tego, co możemy zrobić, aby zapewnić wartość i pomóc innym. Przystąpienie do nowej gospodarki tworzyw sztucznych nie tylko pozwala nam osiągnąć ustalone cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale także umożliwia innym to samo. Wspólna wizja wszystkich uczestników tej inicjatywy umożliwia osiągnięcie nawet najbardziej ambitnych celów.
Po drugie, chodzi o współpracę. Przy tak wielu organizacjach przyłączających się do inicjatywy Fundacji Ellen MacArthur wiedza i wsparcie są rozłożone na cały łańcuch wartości. W sieci współpracujących dostawców usług, producentów, właścicieli marek i innych kluczowych graczy po prostu łatwiej jest ustalić i dzielić się powszechnymi sposobami pracy oraz łączyć najlepsze możliwe rozwiązania na nadchodzące wyzwania.
Wreszcie wszyscy zyskamy na lepszym spojrzeniu na branżę i zrozumieniu stojących przed nami wyzwań. Doprowadzi to do przyspieszenia rozwoju potrzebnych usług i rozwiązań. Gdy organizacje współpracują ze sobą, konieczne i dostępne rozwiązania można połączyć, aby cele zrównoważonego rozwoju szybciej się urzeczywistniały. Pomyśl o tym jak o telefonie komórkowym, GPS i latarce: wszystkie te elementy same służą, ale łącząc je, otrzymujemy nowe urządzenie, które jest bardzo funkcjonalne i otwarte na dalsze postępy. Naszym głównym celem jest opracowanie inteligentnego telefonu z rozwiązaniami do pakowania.
Wszyscy mamy do odegrania rolę w uczynieniu świata lepszym i czystszym miejscem. Można tego dokonać samodzielnie lub połączyć siły, aby odkryć nowe, wcześniej ukryte możliwości. Nasza ściśle powiązana sieć oferuje klientom i markom więcej – więcej innowacyjnych produktów, większy wybór i więcej mocy – napędzając w ten sposób drogę do gospodarki o obiegu zamkniętym i czystego środowiska. Razem możliwy jest dowolny cel.
Źródło: UPM RAFLATAC